Farby i pigmenty - FH Kamika

tel. 606 809 165
e-mail: magremvip@magremvip.pl

Regulamin

1. Sklep internetowy znajdujący się na stronie internetowej www.farbyipigmenty.pl jest własnością FH Kamika i umożliwia dokonywanie zakupów za pośrednictwem sieci internetowej.
2. Przed złożeniem zamówienia prosimy zapoznać się z regulaminem sklepu internetowego. 
3. Złożenie zamówienia jest równoznaczne z akceptacją warunków regulaminu. 
4. Zamówienia przyjęte w dni powszednie do godz. 15:00 realizujemy następnego dnia, zamówienia wpływające w piątki, soboty, niedziele i święta rozpatrywane będą następnego dnia roboczego. 
5. Warunkiem koniecznym do poprawnej realizacji zamówienia jest wypełnienie wszystkich oznaczonych pól formularza zamówienia oraz potwierdzenie zamówienia przez sklep (w formie telefonicznej). 
6. Przyjęte zamówienia weryfikujemy telefonicznie na numer wskazany w zamówieniu. Brak kontaktu telefonicznego sugeruje awarię techniczną systemu lub błędne dane podane na formularzu. W takiej sytuacji prosimy o kontakt telefoniczny w godzinach 8:00 – 16:00.
7. Po upływie najdalej kilku minut od chwili złożenia zamówienia klient otrzyma na wskazany adres e-mail automatycznie generowane potwierdzenie przyjęcia zamówienia. Ewentualny brak potwierdzenia sugeruje, że zamówienie z różnych przyczyn nie dotarło do celu lub też na formularzu został wpisany błędny adres e-mail. W takiej sytuacji prosimy o ponowne złożenie zamówienia lub o kontakt telefoniczny (telefony podano na dole regulaminu). 
8. Standardowy czas realizacji dostaw wynosi 72 godziny od momentu telefonicznego potwierdzenia przyjęcia zamówienia (w przypadku przesyłki za pobraniem) bądź wpływu na konto przedpłaty(w przypadku towaru kolorowego). W szczególnych przypadkach (towar sprowadzany na specjalne zamówienie, towar kolorowany w dużej ilości) czas realizacji dostawy może się wydłużyć, o czym klient zostanie poinformowany w momencie potwierdzania zamówienia. 
9. Na terenie Kędzierzyna-Koźla towar dostarczamy bezpłatnie, koszt dostawy w inne miejsce uzależniony jest od odległości i wagi zamawianego towaru (dokładne informacje zawarte będą w e-mailowym lub telefonicznym potwierdzeniu zamówienia) 
10. Ceny produktów przedstawionych w sklepie są cenami brutto – zawierają podatek VAT. 
11. Płatność za zakupiony towar może nastąpić przelewem na wskazane konto przed realizacją dostawy, za pobraniem w przypadku przesyłki pocztowej lub kurierskiej oraz gotówką w dniu odbioru towaru, jeśli dostawa realizowana jest transportem firmowym. W przypadku niedotrzymania w/w warunków kierowca lub kurier dostarczający towar ma prawo nie wydać towaru bez konsekwencji finansowych. 
12. W przypadku towarów na specjalne zamówienie i kolorowanych wymagana jest przedpłata w wysokości 30% wartości zamówienia, która nie podlega zwrotowi w przypadku rezygnacji określonej w punkcie 18.
13. Kupujący ma prawo do wglądu w zawartość przesyłki w obecności kierowcy lub spedytora, w celu sprawdzenia, czy nie nastąpiło uszkodzenie towaru w trakcie transportu. 
14. Potwierdzeniem dostawy jest faktura VAT
15. Sklep nie ponosi odpowiedzialności za ewentualne opóźnienia w dostawach powstałe w wyniku zdarzeń losowych (np. wypadek drogowy, złe warunki atmosferyczne, klęska żywiołowa, itp.). 
16. Anulowanie zamówienia może nastąpić drogą e-mailową lub telefoniczną i tylko wtedy, gdy nie rozpoczęto jeszcze realizacji zamówienia. Zwrot ewentualnej przedpłaty nastąpi do 5 dni roboczych od dnia anulowania zamówienia. 
17. W przypadku zastrzeżeń co do jakości lub ilości dostarczonych towarów wymagana jest pisemna reklamacja przesłana do FH Kamika z dokładnym opisem powodów reklamacji. Reklamacja rozpatrzona będzie do 14 dni od dnia otrzymania pisemnego zawiadomienia. 
18. Kupujący ma prawo do odstąpienia od umowy kupna bez podania przyczyny w ciągu 10 dni od momentu dostarczenia zamówienia. W takiej sytuacji zakupiony towar powinien zostać zwrócony na koszt kupującego w takim stanie, w jakim został zakupiony, w oryginalnym nie uszkodzonym opakowaniu wraz z kserokopią dowodu zakupu. Używany towar nie podlega zwrotowi. Zapłata za zwracany towar zostanie dokonana na konto klienta do 5 dni roboczych od dnia otrzymania towaru. 
19. Sklep nie przyjmuje żadnych przesyłek odsyłanych za pobraniem.
20. Zgodnie z przepisami ustawy z dn. 29.08.1997 r. o ochronie danych osobowych (Dz. U. z 2002 r. nr 101, poz. 926 ze zm.) każdy klient ma możliwość wglądu, modyfikacji i usunięcie udostępnionych sklepowi danych osobowych. Dane osobowe są gromadzone, przechowywane i wykorzystywane za zgodą ich właścicieli, zgodnie z prawem i z zachowaniem należytych procedur, oraz w sposób gwarantujący ich bezpieczeństwo. Administrator może wykorzystywać dane osobowe tylko i wyłącznie w celu zapewnienia właściwej obsługi zamówień klientów. 
21. W kwestiach spornych stosuje się przepisy kodeksu cywilnego.